Siirry sisältöön

Eläkeläinen – ilmoittaudu mukaan kaveripilkkitapahtumaan

Tulossa Kaverin kanssa kalaan -tapahtuma koulukeskuksen 6.-luokkalaisille torstaina 21.3. klo 11-14. Tapahtumaan etsinnässä vielä eläkeläisiä kaveriksi pilkkimään. 

Eläkeliiton Toivakan yhdistyksen hallituksen jäsen, liikuntavastaava Esko Hietanen järjestää eläkeläisille ja Toivakan koulukeskuksen 6.-luokkalaisille yhteisen pilkkitapahtuman torstaina 21.3. klo 11-14 Leppävedenrannan sataman alueella. Myös 6.-luokkalaisten vanhemmat ovat lämpimästi tervetulleita mukaan tapahtumaan.

Tapahtuman ideana on eläkeläisten ja koululaisten mukava sukupolvien välinen kohtaaminen ja kiva yhdessä tekeminen sekä mahdollisesti uuden oppiminen, jos pilkkiminen ei ole entuudestaan tuttua puuhaa. Pilkkimisen jälkeen tapahtumassa on tarjolla makkaraa ja lämmintä mehua osallistujille.

Kaveripilkkitapahtumaan otetaan sitovat ilmoittautumiset. Yhteydenotot järjestäjään.

Tapahtumaan etsitään vielä myös sponsoreita mukaan, jotta jokaiselle osallistujalle saadaan tarjottua jäänaskalit ja muut pilkkitarvikkeet.

 

Lisätietoja voi tarvittaessa kysyä järjestäjältä:

Eläkeliiton Toivakan yhdistyksen hallituksen jäsen, liikuntavastaava

Esko Hietanen, p. 0442815558

kokoeko@suomi24.fi

 

Takaisin ajankohtaisiin